До ___________________ суду _______________
__________________________________________
(Вказати назву та адресу суду)
Начальнику ___________________ УДАІ ___________
_______________________________________________
(Вказати реквізити УДАІ регіону)
_______________________________________________
_______________________________________________
(Вказати свої прізвище, ім’я, по батьові, адресу)
На постанову ___________________________________
________________________________________________
(Вказати дані співробітника ДАІ, який виніс постанову, – прізвище, ініціали, посаду, дату винесення постанови)
У справі про адміністративне правопорушення,
Передбачене ст.126 КпАП України,
СКАРГА.
Зазначену постанову винесено співробітником ДАІ, дані якого зазначені вище, щодо мене, за ніби-то вчинення зазначеного правопорушення. Порушення, на думку правцівника ДАІ, полягало у тому, що я керував автомобілем _____________________________________ (вказати марку, модель, державний номерний знак), належним _______________________________________ (вказати власника автомобіля), при цьому не мав при собі тимчасового реєстраційного талона, що було трактовано співробітником ДАІ як керування транспортним засобом без документів, що дають право керування та/або розпорядження.
Із такою трактовкою не можна погодитися з таких підстав.
Я мав при собі та пред’явив для перевірки співробітнику ДАІ довіреність _____________________________________________________ (вказати реквізити довіреності – серію, номер, дату), видану власником автомобіля на моє ім’я. Даний документ прямо передбачає, і це вказано у його тексті, право керування та/або розпорядження транспортним засобом, отже, не можна говорити про те, що якерував трансопртним засобом без такого документу, а отже і про те, що у моїх діях є склад зазначеного правопорушення.
Для належної правової оцінки ситуації слід враховувати, що ст.126 КпАП України передбачає відповідальність за керування транспортним засобом не саме без тимчасового реєстраційного талон, а взагалі без документів, які б передбачали право керування та/або розпорядження. Як видно з наведеного, такий документ у мене був. Про що я і зазначив у протоколі про адміністративне правопорушення у графі, передбаченій для моїх пояснеень.
Разом з тим, необхідно відмітити, що сама по собі вимога наявності тимчасового реєстраційного талона не грунтується на вимогах закону. Так, по суті, видача такого талону свідчить про реєстрацію у органах ДАІ довіреності – угоди, якою передається право керування та/або розпорядження транспортним засобом. Введно це положення підзаконним актом, ухваленим КМ України (Правила державної реєстрації та обліку автомобілів...).
Між тим, у відповідності до ст.19 Конституції України, обов’язок громадян може бути введений тільки законом. Ніякий закон України такої норми, яка б робила необхідним отримання тимчасового реєстраційного талону, не містить.
Навпаки. Ст.210 ЦК України чітко передбачає, що державна реєстрація угод може мати місце тільки у прямо встановлених законом (а не підзаконними актами) випадках. Для довіреності ЦК України встановлено тільки письмову форму.
У відповідності до положень Постанови Пленуму Верховного Суду України від 1.11.1996р. „Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя”, суд має при розгляді будь-якої справи перевірити відповідність застосованих підзаконних актів закону, а застосованих законів – Конституції України, в у разі наявності протиріч застосувати законодавчі акти вищого рівня.
Окрім наведеного, слід зазначити, що розгляд справи на місці, без підготовки та надання мені часу для звернення за правовою допомогою, подання документів, які характеризують особу, інших доказів по справі, - не ьільки порушує мої права, передбачені ст.268 КпАП, але й призводить до того, що при винесенні постанови не враховано особу, матеріальний стан та ін.обставини, які слід враховувати при призначенні адміністративного стягнення відповідно до ст.3 КпАП. За таких умов мої права при такому розгляді справи грубо порушено. Про що я зазначав у протоколі.
За таких умов у моїх діях немає складу правопорушення, у якому мене визнано винним зазначеною постановою.
На підставі викладеного, керуючись стст.287, 288 КпАП України,
ПРОШУ:
Оскаржувану постанову скасувати, а справу про адміністративне правопорушення щодо мене закрити, за відсутністю у моїх діях складу такого правопорушення.
„____”__________ 20__р.
(Підпис)
Додаток: копія довіреності.